Typy okien AlfaLooK, tesniace lemovania

 

Okno AlfaLooK  VB

Strešné okno AlfaLooK VB je drevené kývne okno. Stredové kovanie a kľučka v dolnej časti okna umožňujú pohodlné ovládanie.  Okno je vybavené ventilačnou klapkou.

Viac v sekcii "Vlastnosti okien AlfaLooK".

 

 

 

 

Okno AlfaLooK  PVC 

 
Strešné okno AlfaLooK PVC je kývne okno vyrobené z plastových viackomorových profilov PVC bez ventilačnej klapky. Stredové kovanie a kľučka v dolnej časti okna umožňujú pohodlné ovládanie. Konštrukcia okna je trvácna, potrebná údržba je obmedzená na minimum. Okno AlfaLooK  PVC je špeciálne navrhnuté pre miestnosti, kde je zvýšená vlhkosť (kuchyne, kúpeľne, práčovne). Pre čistenie a údržbu je možné krídlo zablokovať západkou.

 .  

Okno  AlfaLooK  PVC  je z výroby vybavené dolnými držiakmi k montáži okien na laty v strešnej konštrukcii. Montáž okien nevyžaduje ďalšie znalosti, výrazne sa neodlišuje od montáže drevených strešných okien. Okno sa montuje pomocou tesniacich lemovaní identických ako pre okná VB a VK.

 

AlfaLooK  VK

      
Okno AlfaLooK VK je drevené okno s výklopnou konštrukciou zabezpečujúce komfort a funkčnosť používania. Konštrukcia závesov umožňuje otvorenie krídla do 45°, čím zlepšuje prístup k otvorenému oknu. Otvorené krídlo umožňuje neobmedzený výhľad do exteriéru a jednoduchý výstup na strechu za účelom údržbárskych prác. Okno je vybavené ventilačnou mriežkou v hornej časti rámu okna s plynulou reguláciou čerstvého vzduchu. Možné je použitie vnútorných aj vonkajších tieniacich doplnkov zo sortimentu FAKRO ( ARS, ARP, ARF, AJP, APS, AMZ, ARZ-S, ARZ-Solar).

 . 

 

Tesniace lemovania

Tesniace lemovanie je nutnou súčasťou okna umožňujúce správne zabudovanie okna do strechy. Precízne projektované systémové časti lemovania zaistia vodotesné spojenie okna so strešnou krytinou.
Funkciou lemovania je odvod dažďovej vody a snehu mimo okna, prípadne ochrana okna pred vetrom.

 

Typy  lemovaní:

 

  Lemovanie TZ - pre profilované strešné krytiny s celkovou

výškou vlny do 45 mm (napr. profilovaný plech, pálená alebo betónová škridľa

 

 

 

 

Lemovanie TS - pre ploché strešné krytiny s maximálnou výškou do 16 mm (napr.

bobrovka, bitumenový šindeľ

 

 

 

 

Kombi lemovanie* TZ-N..,TZ-U.. - pre  strešné zostavy, na profilovanú aj plochú strešnú krytinu. Strešné okná je možné montovať do zostáv vedľa seba alebo nad sebou . Dodávané šírky R12 cm a R14 cm.

            

Štandardne sú lemovania vyrobené z hliníkového plechu a opatrené polyesterovým farebným náterom v šedohnedom odtieni (RAL 7022), ktorý ladí s bežnými farebnými variáciami strešných krytín.

Lemovania TZ, TS, TZ-N... sú použiteľné pre všetky typy  okien  AlfaLooK, pri Kombi lemovaniach je možné typy okien vzájomne kombinovať.

Všetky typy lemovaní sú  použiteľné len pre okná AlfaLooK.