Vlastnosti okien AlfaLooK

imageDrevo najvyššej kvality

Drevené časti okien AlfaLooK sú vyrobené z kvalitného výberového borovicového dreva, ktoré je vrstvovo lepené, impregnované a následne ošetrené ekologickým lakom. Drevené konštrukcie okien sú chránene hliníkovými profilmi, ktoré sú odolné voči vonkajším poveternostným vplyvom a UV žiareniu.

 

imageTermoizolačné sklo

Konštrukcia okien zabezpečuje vyššiu efektivitu presvetlenia miestností. Okna sú vybavené izolačným dvojsklom s hrúbkou 24 mm, ktoré zabezpečuje veľmi dobrú tepelnú i akustickú izoláciu.
Súčiniteľ prestupu tepla skla: Usklo= 1,1 W/m2k .
imageSúčiniteľ prestupu tepla okna:  Uokno= 1,5 W/m2k
Priestor medzi sklami je vyplnený inertným plynom. Reflexná vrstva vnútorného skla zabezpečuje odraz tepelného žiarenia späť do miestnosti, zároveň znižuje straty tepla v zimnom období a naopak obmedzuje prehrievanie miestností v letných mesiacoch. Vonkajšie sklo je kalené.

 

 

imageVentilačná klapka

Ventilačná klapka umožňuje dodatočný prísun vzduchu do miestnosti aj pri uzavretom okne. Kapacita klapky u okien typu AlfaLooK VB  je 20 m3/h (u šírky okna 78 cm pri rozdiele tlaku 10 Pa). Okná so šírkou 78 cm majú dva ventilačné otvory, okná v šírkach 55 a 66 cm len jeden otvor, u nich sa kapacita klapky zodpovedajúco znižuje (15 m3/h).

 

imageKonštrukcia okien, pohodlná obsluha

Strešné okná sú vybavené kyvnou alebo výklopnou mechanikou. Závesy u kyvných okien, sú umiestnené uprostred, umožňujú pootvorenie okna, pri ktorom drží krídlo svoju polohu alebo sa dá pootočiť o 180o. Konštrukcia kľučky zabezpečuje tesné uzavretie okna alebo zafixovanie v dvoch imagemikroventilačných polohách. Kľučka umiestnená v dolnej časti zaručuje jednoduchú a pohodlnú obsluhu okna nezávisle na výške osadenia (AlfaLooK  VB a PVC).

 

 

 

imageŠiroká škála použitia

Vďaka zodpovedajúcej konštrukcii okien a lemovaní môžu byť strešné okná AlfaLooK montované v strechách so sklonom od 15o do 90o.